Reklama

5 įdomių faktų apie povandeninius laivus, kuriuos turėtumėte žinoti

5 įdomių faktų apie povandeninius laivus, kuriuos turėtumėte žinoti

5 įdomių faktų apie povandeninius laivus, kuriuos turėtumėte žinoti


Įvertinimas: 0
(0)

Povandeniniai laivai yra viena iš labiausiai įspūdingų ir paslaptingų karinių technologijų. Nuo pirmųjų bandymų iki šių dienų jie tapo svarbia jūrų karinės galios dalimi, taip pat naudojami moksliniams tyrimams ir netgi turizmui. Šiame straipsnyje aptarsime 15 įdomių faktų apie šiuos įspūdingus laivus.

1. Pirmasis povandeninis laivas buvo sukurtas 1620 metais

Pirmasis povandeninis laivas, žinomas kaip „Nautilus“, buvo sukurtas 1620 metais. Jį suprojektavo anglas Williamas Bourne’as, tačiau tikras povandeninis laivas, galėjęs nuskęsti ir išplaukti, atsirado tik po kelių šimtmečių.

2. Povandeniniai laivai gali pasiekti didžiulį gylį

Šiuolaikiniai povandeniniai laivai gali nuskęsti iki daugiau nei 600 metrų gylio. Tai leidžia jiems slėptis nuo paviršinių stebėjimo sistemų ir veikti itin diskretiškai.

3. „Nautilus“ buvo pirmas branduolinis povandeninis laivas

Pirmasis branduolinis povandeninis laivas, „USS Nautilus“, buvo pastatytas 1954 metais ir galėjo veikti nepertraukiamai kelis mėnesius, nes buvo varomas branduoline energija.

4. Povandeninių laivų ilgis gali siekti 170 metrų

Didžiausi povandeniniai laivai, tokie kaip strateginiai branduoliniai povandeniniai laivai, gali būti iki 170 metrų ilgio. Tai leidžia juos pritaikyti ne tik karinėms misijoms, bet ir didelėms įguloms.

5. Povandeniniai laivai gali būti visiškai autonominiai

Šiuolaikiniai povandeniniai laivai gali veikti visiškai autonomiškai daugelį mėnesių, nes jų vidaus sistemos, tokios kaip deguonies tiekimas ir maisto atsargos, yra sukurtos ilgalaikiam naudojimui.

5 įdomių faktų apie povandeninius laivus, kuriuos turėtumėte žinoti
5 įdomių faktų apie povandeninius laivus, kuriuos turėtumėte žinoti

6. Povandeniniai laivai naudojami moksliniams tyrimams

Povandeniniai laivai ne tik naudojami kariuomenėje, bet ir moksliniuose tyrimuose. Jų pagalba atliekami giluminiai jūros tyrimai, o kai kurie povandeniniai laivai netgi naudojami archeologinių radinių paieškoms.

7. Povandeniniai laivai gali atlikti raketų paleidimus

Strateginiai branduoliniai povandeniniai laivai gali turėti raketų paleidimo sistemas, kurios leidžia jiems atlikti raketų smūgius iš povandeninio režimo, padarant juos itin pavojingais kovos įrankiais.

8. Povandeniniai laivai naudoja sonarą

Povandeniniai laivai naudoja sonarą, kad aptiktų kitas laivų ar povandeninių objektų buvimo vietas. Sonaras veikia, išsiųsdamas akustinius signalus ir matuodamas jų atsaką, taip nustatydamas objekto atstumą ir gylį.

9. Pirmasis povandeninis laivas, kuris nuskendo, buvo „H. L. Hunley“

Pirmasis povandeninis laivas, kuris nuskendo per mūšį, buvo „H. L. Hunley“, kuris buvo naudojamas per Amerikos pilietinį karą 1864 metais. Nors jis pasiekė taikinį, pats laivas ir jo įgula žuvo.

10. Povandeniniai laivai turi ypatingą įgulos gyvenimo sąlygas

Povandeniniuose laivuose įgulos nariai dažnai praleidžia mėnesius be kontakto su išoriniu pasauliu. Jie turi turėti specialias gyvenimo sąlygas, įskaitant ribotą erdvę, maisto ir vandens atsargas, bei reikalavimus saugumui.

11. Didžiausias povandeninis laivas – „Typhoon“ klasė

Didžiausi povandeniniai laivai pasaulyje priklauso „Typhoon“ klasei, suprojektuotai Sovietų Sąjungoje. Šie laivai buvo daugiau nei 170 metrų ilgio ir galėjo talpinti iki 20 raketų.

12. Povandeniniai laivai gali būti naudojami gelbėjimo misijoms

Kai kurie povandeniniai laivai, ypač specializuoti gelbėjimo laivai, yra sukurti tam, kad padėtų išgelbėti įgulas iš kitų nuskendusių povandeninių laivų.

13. Povandeniniai laivai gali būti naudojami kaip „plūduriuojantys raketų paleidimo įrenginiai“

Kai kurie povandeniniai laivai gali būti naudojami kaip ilgalaikiai raketų paleidimo įrenginiai, leidžiantys jiems sušalti ir atlikti išpuolius iš paslėptos pozicijos.

14. Pasaulyje yra tik keletas „Titan“ klasės povandeninių laivų

„Titan“ klasės povandeniniai laivai yra pritaikyti labai giluminiams tyrimams ir pasiekia gylį, kurį kiti laivai negali pasiekti. Jie yra naudojami moksliniais tikslais ir kai kuriose turistinėse ekspedicijose.

15. Povandeniniai laivai turi ypatingas garso izoliacijos sistemas

Norint apsaugoti povandeninį laivą nuo detekcijos, šie laivai turi išskirtines garso izoliacijos sistemas. Šios technologijos leidžia sumažinti triukšmą ir apsunkina priešų radarų atpažinimą.

Apibendrinimas

Povandeniniai laivai yra ne tik įspūdingos karinės technologijos, bet ir nepaprasti mokslinių tyrimų įrankiai. Šie laivai sugeba nuskęsti į didelius gylius, ilgą laiką veikti autonomiškai ir atlikti sudėtingas misijas. Nuo pirmųjų laivų iki šiuolaikinių technologijų – povandeniniai laivai nuolat tobulėja, leisdami žmonėms tyrinėti nepažintas vandenyno gelmes ir užtikrinti pasaulinį saugumą.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6154 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą