Kaip teisingai išeiti iš darbo: viskas, ką reikia žinoti

Išėjimas iš darbo

Išėjimas iš darbo


0
(0)

Taisyklingas išėjimas iš darbo: žingsniai ir patarimai

Išeiti iš darbo – svarbus gyvenimo sprendimas, todėl verta tai atlikti taisyklingai ir profesionaliai. Tinkamai suformuotas išėjimas ne tik palieka gerą įspūdį darbdaviui, bet ir užtikrina, kad išsiskyrimas su kolegomis bus pozityvus. Čia pateiksime esminius žingsnius, padėsiančius palengvinti išėjimo procesą ir užtikrinti sklandų darbo santykių užbaigimą.

1. Išsiaiškinkite darbo sutarties sąlygas

Pirmiausia, peržiūrėkite savo darbo sutartį. Joje turėtų būti nurodytos darbo nutraukimo sąlygos – įspėjimo laikotarpis, atsiskaitymo sąlygos ir kitos svarbios detalės. Daugumoje darbo sutarčių yra nurodytas įspėjimo terminas, kuris gali skirtis priklausomai nuo darbo trukmės ar sutarties tipo.

Jeigu esate išdirbęs trumpiau nei metus, dažniausiai įspėjimo laikotarpis yra trumpesnis. Kai kuriais atvejais gali būti sutarta dėl sutrumpinto įspėjimo, jei darbdavys sutinka. Taigi, prieš pateikdami prašymą išeiti iš darbo, būtinai susipažinkite su sutartyje numatytomis sąlygomis.

2. Pasiruoškite išeitį iš anksto

Darbo keitimas dažnai siejamas su karjeros siekiais, tad svarbu apgalvoti ir pasiruošti išeiti tinkamai. Jei galvojate keisti darbo vietą dėl geresnių sąlygų, būkite pasiruošę, kad perėjimo laikotarpis gali būti įtemptas. Patariama iš anksto suderinti naują darbo pradžios datą ir pasirūpinti, kad jūsų pereinamasis laikotarpis dabartinėje pozicijoje būtų be konfliktų.

Nustatykite prioritetus, kuriuos norite užbaigti, ir atsižvelkite į kolegų poreikius. Būtina užtikrinti, kad darbai, kurie yra pradėti, būtų peržiūrėti ir užbaigti laiku arba perduoti kolegoms, kad jie galėtų sėkmingai tęsti jūsų pradėtus projektus.

Išėjimas iš darbo
Kaip išeiti iš darbo

3. Pateikite oficialų prašymą raštu

Oficialus rašytinis prašymas išeiti iš darbo yra būtinas dokumentas. Jis turi būti pateiktas darbdaviui pagal darbo sutartyje numatytą įspėjimo laiką. Prašyme reikia aiškiai nurodyti išėjimo datą ir savo ketinimus nutraukti darbo sutartį. Šis dokumentas dažnai tampa teisiniu pagrindu darbo santykiams nutraukti.

Rašydami prašymą, išlaikykite mandagų toną ir būkite profesionalūs. Įsitikinkite, kad dokumente nėra klaidų ir kad jis pateikia jūsų sprendimą aiškiai. Kai kurios įmonės gali turėti savo formas, todėl verta paklausti darbdavio ar personalo skyriaus, jei abejojate dėl prašymo formato.

Oficialaus prašymo išeiti iš darbo dokumentą galite atsisiųsti čia.

4. Pasiūlykite pagalbą pereinamajam laikotarpiui

Pasiūlymas padėti darbdaviui surasti tinkamą pakeitimą ar apmokyti naują darbuotoją yra geras gestas, kuris parodo jūsų atsakomybę. Toks elgesys ne tik paliks gerą įspūdį, bet ir užtikrins sklandų pereinamąjį laikotarpį. Gali būti, kad perėjimas į naują darbą užtruks keletą savaičių, todėl svarbu iš anksto susitarti, kaip efektyviausiai užtikrinti darbų tęstinumą.

Be to, šiuo laikotarpiu galite užtikrinti, kad visi reikalingi dokumentai, ataskaitos ar darbo medžiaga būtų tvarkingai parengti. Tai padės naujam darbuotojui pradėti darbus be jokių sunkumų, o jūsų buvusi komanda galės išvengti nereikalingo streso.

5. Išlaikykite gerus santykius su kolegomis

Net jei išėjimas iš darbo vyksta dėl neigiamų priežasčių, stenkitės išlikti mandagūs ir palaikyti teigiamus santykius su buvusiais kolegomis. Ateityje gali būti naudinga turėti gerus ryšius su buvusia komanda ar darbdaviu, ypač jei jie gali suteikti rekomendacijas ar padėti profesinėje srityje.

Pavyzdžiui, atsisveikinimo žinutė kolegoms yra puikus būdas parodyti dėkingumą ir palaikyti ryšį. Trumpas atsisveikinimas, kuriame padėkojate už bendradarbiavimą, parodo jūsų profesionalumą ir gerą valią. Net ir išeinant svarbu išlaikyti gerus santykius – tai gali padėti, jei ateityje su jais teks dar kartą dirbti.

6. Atsiskaitymas ir atsiliepimų palikimas

Prieš paliekant darbą, būtina pasirūpinti atsiskaitymu. Pabaikite visus pradėtus darbus, sutvarkykite darbo vietą, grąžinkite visus įmonės įrankius ar įrangą, jei naudojote. Taip pat gali būti naudinga paprašyti darbdavio palikti atsiliepimą ar rekomendaciją, ypač jei jūsų tolimesnėje karjeroje tai gali būti aktualu.

Kartais įmonės paprašo palikti atsiliepimą apie darbovietę. Jeigu jums buvo suteiktos geros sąlygos ir paramos priemonės, gerai yra tai paminėti atsiliepime. Tačiau jeigu darbas buvo sunkus ir patyrėte iššūkių, galite pateikti konstruktyvų atsiliepimą, padedantį darbdaviui įžvelgti galimybes tobulėti.

Apibendrinimas

Išeiti iš darbo gali būti sudėtinga, tačiau laikantis taisyklingų žingsnių, šis procesas tampa daug lengvesnis ir malonesnis tiek jums, tiek jūsų darbdaviui. Atidžiai sekite darbo sutarties sąlygas, pateikite prašymą laiku, būkite atsakingi pereinamuoju laikotarpiu ir stenkite išlaikyti gerus santykius su buvusia komanda. Taip užtikrinsite sėkmingą darbo pokytį ir išlaikysite profesionalią reputaciją.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Autorinės teisės © Pasiskaitom.lt