NASA moka už miegą: kaip galite uždirbti gulėdami lovoje?

Miegas lovoje

Miegas lovoje


0
(0)

Kaip NASA moka už tai, jog bandymų metu miegotumėte lovoje?

NASA yra gerai žinoma dėl savo pažangiausių tyrimų, susijusių su kosmoso tyrinėjimais. Tačiau jie ne tik skraido į kosmosą – NASA taip pat atlieka eksperimentus čia, Žemėje. Vienas įdomiausių eksperimentų – miego tyrimas, kuriame NASA moka savanoriams už tai, kad šie ilgą laiką gulėtų lovoje.

Kodėl NASA domisi miego tyrimais?

Astronautai, skrisdami į kosmosą, susiduria su dideliais iššūkiais dėl mikrogravitacijos. Kai kūnas ilgą laiką praleidžia be gravitacijos, raumenys ir kaulai silpnėja, o tai gali sukelti sveikatos problemų. NASA tyrėjai bando rasti būdų, kaip sušvelninti šį poveikį. Šiems tyrimams jie pasitelkia žmones, kurie savanoriškai dalyvauja lovos eksperimentuose.

Kaip vyksta NASA lovos tyrimai?

NASA lovos tyrimai paprastai vyksta specialiai įrengtose laboratorijose. Savanoriai turi gulėti lovoje 24 valandas per parą, kartais net iki 60 dienų iš eilės. Jie privalo išlikti horizontalioje padėtyje net valgydami ir naudodamiesi kompiuteriais.

Per tokį laikotarpį mokslininkai stebi, kaip ilgalaikis gulinčioje padėtyje išbuvimas veikia žmogaus organizmą. Pavyzdžiui, tiriami raumenų ir kaulų pokyčiai, širdies ir kraujotakos sistemos reakcijos, psichologiniai pokyčiai.

Ką NASA tikisi sužinoti?

NASA nori sužinoti, kaip sumažinti raumenų ir kaulų praradimą kosmoso sąlygomis. Miego tyrimų duomenys padeda kurti geresnes treniruočių programas astronautams, kad šie išlaikytų stiprų kūną, net praleidę ilgą laiką nesvarumo būsenoje.

Šie tyrimai taip pat yra naudingi Žemėje. Jie suteikia svarbios informacijos apie ilgalaikio gulėjimo poveikį, kuris aktualus ligoniams ir senjorams.

Kiek NASA moka už dalyvavimą?

Už dalyvavimą NASA lovos tyrimuose galima gauti iki 19 000 JAV dolerių. Suma priklauso nuo tyrimo trukmės ir sudėtingumo. Tai gali atrodyti kaip geras uždarbis, tačiau verta atsiminti, kad dalyviai praleidžia ilgą laiką be galimybės normaliai judėti, o tai gali būti fiziškai ir psichologiškai nelengva.

Nasa lovos eksperimentas
Nasa lovos eksperimentas

Kaip tapti NASA lovos tyrimų dalyviu?

Norint dalyvauti NASA lovos tyrimuose, reikia atitikti tam tikrus sveikatos kriterijus. Dažnai prioritetas teikiamas žmonėms, turintiems gerą sveikatos būklę ir tinkamą fizinį pasirengimą. Be to, kandidatai turi praeiti atrankos procesą, kuriame vertinama jų psichologinė būklė bei gebėjimas susitvarkyti su ilgalaikiu ribotumu.

Kaip tokie tyrimai padeda astronautams?

Duomenys, gauti iš miego tyrimų, padeda mokslininkams kurti naujus metodus astronautų sveikatos apsaugai. Jie gali panaudoti šią informaciją kuriant specialias treniruotes, dietas ar medicinines priemones, kurios leidžia astronautams išlaikyti sveiką kūną, net esant mikrogravitacijos sąlygomis.

Ar tai tikrai paprasta?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad miegoti lovoje už atlygį yra lengvas būdas užsidirbti. Tačiau ilgalaikis gulėjimas gali sukelti rimtų iššūkių – atsiranda raumenų skausmai, gali kilti psichologinis diskomfortas. Be to, po eksperimento daugelis dalyvių turi ilgą laiką fiziškai atsistatyti.

Ar verta dalyvauti?

Jei mėgstate iššūkius ir esate pasiryžę praleisti ilgą laiką gulėdami, NASA lovos tyrimai gali būti ne tik unikalus išgyvenimas, bet ir pelningas būdas prisidėti prie mokslo pažangos. Be to, tai gali būti jūsų būdas padėti astronautams išlaikyti sveikatą tolimojo kosmoso misijose.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Autorinės teisės © Pasiskaitom.lt