Ar galima sportuoti vartojant antibiotikus?

Ar galima sportuoti vartojant antibiotikus?

Ar galima sportuoti vartojant antibiotikus?


0
(0)

Sportas ir fizinė veikla yra svarbūs sveikatai ir gerovei, tačiau ką daryti, jei dėl infekcijos gydytojas paskyrė antibiotikus? Ar galima tęsti sportą geriant antibiotikus, ar geriau leisti organizmui visiškai pasveikti? Šiame straipsnyje aptarsime, kaip antibiotikai veikia organizmą, ar galima sportuoti juos vartojant, ir kokių atsargumo priemonių vertėtų imtis.

Antibiotikai ir jų poveikis organizmui

Antibiotikai yra vaistai, naudojami kovai su bakterinėmis infekcijomis. Jie naikina arba stabdo bakterijų augimą, padėdami organizmui greičiau atsigauti. Tačiau antibiotikai taip pat veikia ir mūsų imuninę sistemą, kuri per infekciją jau yra nusilpusi. Todėl sportuoti vartojant antibiotikus nėra visai paprasta – šiuo atveju būtina atkreipti dėmesį į kelis svarbius veiksnius.

Antibiotikų šalutinis poveikis ir fizinė veikla

Vartojant antibiotikus, daugelis žmonių patiria šalutinį poveikį, pavyzdžiui, pykinimą, galvos skausmą, nuovargį ir raumenų skausmus. Kai kurie antibiotikai netgi gali daryti įtaką raumenų ir sausgyslių sveikatai, o tai padidina traumų riziką. Tad sportuojant šalutiniai poveikiai gali tik dar labiau pasunkinti organizmo darbą, dėl ko treniruotės gali tapti pavojingomis.

Kada reikėtų vengti sporto?

Verta vengti intensyvaus fizinio aktyvumo, kai jaučiate stiprų šalutinį poveikį ar susilpnėjusį imunitetą. Esant aktyviai infekcijai, kūnas dirba dvigubai – jis kovoja su bakterijomis ir bando atsigauti. Sportavimas šiuo metu tik padidins organizmo apkrovą ir sulėtins gijimo procesą.

Be to, kai kurie antibiotikai gali sukelti saulės jautrumą, dėl ko intensyvus sportas lauke taip pat nėra rekomenduojamas. Jei jūsų gydytojas patarė pailsėti, šiuos patarimus reikėtų vertinti rimtai ir leisti organizmui atsikvėpti.

Ar galima sportuoti vartojant antibiotikus?
Ar galima sportuoti vartojant antibiotikus?

Lengvos treniruotės – ar jos galimos?

Jei jūsų simptomai lengvi ir nepatiriate stiprių šalutinių efektų, lengva fizinė veikla gali būti tinkama. Pvz., trumpas pasivaikščiojimas, lengvas tempimas ar jogos pratimai gali padėti palaikyti judėjimą ir pagerinti nuotaiką be per didelės apkrovos kūnui. Svarbiausia stebėti savo savijautą ir nepervertinti savo galimybių.

Imuniteto stiprinimas per ligą

Kai organizmas kovoja su bakterine infekcija, labai svarbu palaikyti imuninę sistemą tinkamai maitintis, gerti pakankamai skysčių ir leisti sau pailsėti. Intensyvios treniruotės gali varginti imuninę sistemą, todėl geriau prioritetą skirti poilsiui ir atsistatymui.

Kada galima grįžti prie įprasto sporto režimo?

Kai baigsite antibiotikų kursą ir nejausite jokių simptomų, galite pamažu grįžti prie įprasto sporto režimo. Svarbu pradėti pamažu, stebėti savo organizmo reakciją ir grįžti prie pilno tempo tik tada, kai jaučiatės visiškai sveiki. Jei kyla abejonių, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju ar treneriu.

Apibendrinimas

Sportas yra sveikas įprotis, tačiau per ligą ir vartojant antibiotikus svarbu atsargiai įvertinti savo organizmo galimybes. Antibiotikai gali turėti šalutinį poveikį, todėl intensyvus sportas gali tik dar labiau apsunkinti organizmo darbą. Leiskite organizmui pasveikti ir tik tada grįžkite prie treniruočių. Taip užtikrinsite greitesnį pasveikimą ir išvengsite galimų komplikacijų.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Autorinės teisės © Pasiskaitom.lt