Mėgstate putų pilnas vonias? Stipriai rizikuojate


0
(0)

Vonios ritualai – tai ne tik poilsio akimirka, bet ir galimybė atitrūkti nuo kasdienio šurmulio. Dažnas pasirenka vonią su daugybe burbuliukų, tikėdamasis maksimalios atsipalaidavimo patirties. Tačiau ar kada pagalvojote, kad ši pramoga gali turėti ir neigiamų pasekmių? Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta pagalvoti du kartus prieš pasirenkant tokią vonios procedūrą.

Kas vyksta jūsų odai naudojant burbulų pilną vonią?

Dauguma burbulų voniai skirtų priemonių yra prisotintos chemikalų, tokių kaip kvapiosios medžiagos, putokliai ir dažikliai. Šios medžiagos gali turėti dirginantį poveikį odai. Žmonėms, turintiems jautrią ar sausą odą, vonios su burbuliukais gali sukelti niežulį, paraudimą ar net alergines reakcijas.

Natūralus odos barjeras, kuris apsaugo nuo išorinių dirgiklių, gali būti pažeistas, jei dažnai naudojamos agresyvios cheminės sudedamosios dalys kurios ilgą laiką liečiasi su jūsų oda. Dėl to oda praranda drėgmę ir tampa mažiau atspari infekcijoms.

Poveikis intymiajai sveikatai

Moterims verta ypač atkreipti dėmesį į burbulų pilnas vonias, nes kvapiosios medžiagos ir chemikalai gali sutrikdyti natūralią pH pusiausvyrą. Tai gali padidinti infekcijų, tokių kaip bakterinės vaginozės ar mielių infekcijos, riziką.

Vyrai taip pat neapsaugoti nuo galimų problemų – kai kurie burbulų komponentai gali sukelti odos sudirgimą ar net uždegimą jautresnėse kūno vietose.

Vonia su burbuliukais
Vonia su burbuliukais

Ką verta rinktis vietoje burbulų vonios?

Norėdami mėgautis atsipalaidavimu vonioje, rinkitės natūralias priemones. Eteriniai aliejai, tokie kaip levandų ar eukalipto, suteikia malonų aromatą ir ramina kūną bei mintis. Druskos vonios, ypač su magnio sulfatu (Epsom druska), gali padėti atpalaiduoti raumenis ir sumažinti stresą be jokios žalos odai.

Kaip sumažinti žalą, jei vis tiek norisi burbulų?

Jei negalite atsisakyti burbulų, rinkitės ekologiškas, natūralias vonios priemones be kvapiųjų medžiagų, sulfatų ar dažiklių. Po tokios vonios naudokite drėkinamąjį kremą, kad apsaugotumėte odą. Be to, apsiribokite trumpesnėmis vonios procedūromis – užtenka 10–15 minučių.

Mitai apie burbulų vonias

Ar tiesa, kad burbulų vonios mažina stresą?
Daugeliui atrodo, kad putos ir kvapiosios medžiagos padeda atsipalaiduoti. Tačiau tikrasis atsipalaidavimas priklauso ne nuo putų kiekio, o nuo jūsų gebėjimo atsitraukti nuo streso šaltinių. Kvapai gali turėti placebo efektą, tačiau jei burbulų priemonės kenkia odai, jų teikiama nauda tampa abejotina.

Klausiate – atsakome

Ar dažnas burbulų naudojimas vonioje kenkia odai? Taip, dažnas burbulų naudojimas gali pažeisti natūralų odos barjerą, išsausinti odą ir padidinti dirginimo ar alergijų riziką.

Apibendrinkime

Nors burbulų vonia gali atrodyti kaip puiki idėja atsipalaiduoti, svarbu nepamiršti galimų rizikų sveikatai. Pasirinkite natūralesnius sprendimus, kad mėgavimasis vonia būtų ne tik malonus, bet ir saugus.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Autorinės teisės © Pasiskaitom.lt