Į kokią šalį keliauti jeigu prasidėtų 3 pasaulinis karas?

Karas

Karas


0
(0)

Gyvename laikais, kai geopolitinė įtampa dažnai sukelia nerimą ir klausimus apie tai, kokiose šalyse galėtume jaustis saugiausi jeigu įvyktų globalus karas. Nors karų grėsmė niekam nėra pageidautina, verta žinoti, kuriose pasaulio vietose galima jaustis santykinai saugiai. Jei kada nors įsipliekstų Trečiasis pasaulinis #karas, šiame straipsnyje aptarsime kelias šalis, kurios laikomos vienomis saugiausių pasaulyje. Taigi kurias šalis rinktis?

1. Šveicarija – taikos bastionas Europoje

Šveicarija yra viena žinomiausių šalių, kai kalbama apie saugumą karų metu. Jos politinis neutralumas nuo XVIII amžiaus užtikrino, kad šalis liktų nesikišanti į konfliktus ir būtų apsaugota nuo karo pavojų. Be to, Šveicarijos kalnuota geografija sudaro natūralią gynybos liniją. Ši šalis taip pat garsėja aukšta civilinės gynybos sistema, įskaitant plačią slėptuvių tinklą, paruoštą apsaugoti gyventojus nelaimės atveju. Dėl šių priežasčių Šveicarija dažnai laikoma vienu saugiausių pasirinkimų kilus karui Europoje.

2. Naujoji Zelandija – nuošali ir neutrali

Naujoji Zelandija yra atoki Ramiojo vandenyno valstybė, kuri dažnai laikoma saugiu prieglobsčiu dėl savo izoliuotos vietos ir neutralios užsienio politikos. Šalies geografinė padėtis suteikia jai tam tikrą apsaugą nuo globalių konfliktų, nes ji yra nutolusi nuo pagrindinių galingųjų šalių. Naujoji Zelandija taip pat garsėja kaip draugiška, taiki ir saugi šalis, turinti stiprią socialinę infrastruktūrą. Svarbiausia, kad Naujoji Zelandija neturi jokių strateginių priežasčių, dėl kurių ji galėtų tapti karo taikiniu.

3. Islandija – atoki, nepriklausoma ir rami

Islandija yra kita šalis, dažnai minima kaip viena saugiausių, jei pasaulį sukrėstų karinis konfliktas. Ši šalis yra įsikūrusi Šiaurės Atlanto vandenyne ir neturi tiesioginės sienos su kitomis valstybėmis. Islandija priklauso NATO, tačiau joje nėra pastoviai dislokuotų karinių pajėgų. Jos išskirtinė vieta bei taikios tarptautinės nuostatos padeda Islandijai išlaikyti neutralitetą ir taiką net neramiais laikais.

4. Butanas – uždara ir neutrali Azijos valstybė

Butanas yra nedidelė šalis Pietų Azijoje, įsikūrusi Himalajų kalnuose, ir garsėja savo uždara politika bei stipriu kultūriniu identitetu. Šalies užsienio politika orientuota į taikos palaikymą, o vietinė religija bei kultūra skatina harmoniją ir nesikišimą į konfliktus. Be to, Butano geografinė padėtis ir kalnuota teritorija suteikia natūralų apsaugos sluoksnį, tad ši šalis yra palyginti izoliuota nuo išorinių grėsmių.

5. Kanada – erdvė, resursai ir stabilumas

Šį šalis yra viena didžiausių ir mažiausiai apgyvendintų pasaulio šalių, turinti plačius gamtinius resursus bei stiprią infrastruktūrą. Kanada dažnai laikoma viena taikiausių pasaulio šalių, garsėjančia savo neutralumu ir diplomatiškais santykiais su dauguma pasaulio valstybių. Geografinė padėtis suteikia tam tikrą apsaugą nuo tiesioginio konflikto, o šalies platūs miškai ir didžiulės teritorijos galėtų suteikti papildomos apsaugos galimybę.

Saugios šalys vykstant karui.
Saugios šalys vykstant karui.

Apibendrinimas

Nors pasaulio saugumas yra nestabilus ir karo grėsmės niekada negalime visiškai išvengti, tam tikros šalys dėl savo geografinės padėties, neutralumo ir socialinės struktūros gali tapti palyginti saugiomis priebėgomis. Šveicarija, Naujoji Zelandija, Islandija, Butanas ir Kanada yra šalys, kurios gali būti laikomos saugiausiomis vietomis, jei iškiltų pasaulinio karo pavojus. Vis dėlto svarbu atsiminti, kad pasaulio taika priklauso nuo tarptautinio bendradarbiavimo ir dialogo, todėl labai svarbu skatinti diplomatiją bei taikius sprendimus visose situacijose.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Autorinės teisės © Pasiskaitom.lt