Įdomūs faktai apie Rolex, kurių galbūt nežinojote

Kokia šiandieninė Rolex laikrodžių modelių paklausa?
Rolex yra neabejotinai vienas žymiausių laikrodžių gamintojų pasaulyje, siejamas su prabanga, precizika ir išskirtine kokybe. Tačiau už šio prekių ženklo slypi daugybė intriguojančių faktų, kurie gali nustebinti net ir didžiausius laikrodžių entuziastus. Šiame straipsnyje apžvelgsime įdomiausius ir mažiau žinomus faktus apie Rolex.
1. Rolex įkūrė ne šveicaras
Nors Rolex laikrodžiai yra gaminami Šveicarijoje, jų kūrėjas nebuvo šveicaras. Bendrovę 1905 m. Londone įkūrė vokiečių kilmės verslininkas Hans Wilsdorf. Jis norėjo sukurti itin tikslų ir patikimą riešinį laikrodį, kuris pralenktų tuo metu dominavusius kišeninius laikrodžius. Tik 1919 m. Rolex persikėlė į Ženevą, siekiant išvengti Didžiosios Britanijos mokesčių spaudimo.
2. Rolex buvo pirmasis laikrodis Mėnulyje – net jei neoficialiai
Daugelis žino, kad „Omega Speedmaster“ buvo oficialus NASA laikrodis, naudotas Mėnulio misijose. Tačiau mažai kas žino, kad astronautas Ed Mitchell misijos „Apollo 14“ metu kartu su oficialiu NASA laikrodžiu nešiojo ir savo asmeninį Rolex GMT-Master.
3. Rolex gamina savo auksą
Dauguma laikrodžių gamintojų perka auksą iš išorinių tiekėjų, tačiau Rolex yra viena iš nedaugelio kompanijų, kuri gamina savo auksą. Rolex turi savo liejyklą, kurioje apdirbamas 18 karatų auksas, naudojamas laikrodžių gamyboje. Tai leidžia jiems visiškai kontroliuoti aukso kokybę ir spalvas.
4. Kiekvienas Rolex laikrodis testuojamas ekstremaliomis sąlygomis
Rolex garsėja laikrodžių patikimumu ir ilgaamžiškumu. Prieš pasiekdamas pirkėją, kiekvienas laikrodis testuojamas itin griežtomis sąlygomis:
- Vandeniui atsparūs modeliai tikrinami didžiuliame slėgio rezervuare.
- Laikrodžiai, skirti profesionaliems narams, išbandomi sąlygomis, imituojančiomis giliavandenes nardymo ekspedicijas.
- Mechanizmai tikrinami siekiant užtikrinti jų tikslumą, o bet kokie nukrypimai koreguojami rankiniu būdu.
5. Rolex buvo pirmasis laikrodis, pasiekęs Everesto viršūnę
1953 m. seras Edmundas Hillary ir Tenzingas Norgay tapo pirmaisiais žmonėmis, pasiekusiais Everesto viršūnę. Jie dėvėjo Rolex Oyster Perpetual laikrodžius, kuriuos Rolex suteikė kaip dalį ekspedicijos rėmimo. Šis pasiekimas padėjo įtvirtinti Rolex kaip ekstremalioms sąlygoms pritaikytų laikrodžių gamintoją.
6. Rolex už savo inovacijas laimėjo daug patentų
Per savo istoriją Rolex įregistravo daugybę patentų, įskaitant:
- Oyster – pirmasis pasaulyje vandeniui atsparus laikrodžio korpusas (1926 m.).
- Perpetual rotor – automatinio mechanizmo išradimas (1931 m.), kurį šiandien naudoja beveik visi automatiniai laikrodžiai.
- Cerachrom – itin atspari įbrėžimams keramika, naudojama Rolex rėmeliuose.
7. Kiekvienas Rolex mechanizmas surenkamas rankomis
Nepaisant to, kad Rolex laikrodžių gamyboje naudojamos pažangiausios technologijos, kiekvienas mechanizmas yra surenkamas ir testuojamas rankomis. Rolex gamyklose dirba tūkstančiai kvalifikuotų meistrų, kurie užtikrina aukščiausią kokybę ir preciziką.
8. Rolex turi vieną paslaptingiausių gamybos procesų
Skirtingai nei daugelis kitų laikrodžių gamintojų, Rolex yra žinoma dėl savo itin slaptos gamybos politikos. Nėra viešų ekskursijų po Rolex gamyklas, darbuotojai pasirašo griežtas konfidencialumo sutartis, o tikslios laikrodžių gamybos detalės laikomos paslaptyje.
Išvada
Rolex yra ne tik prabangių laikrodžių gamintojas, bet ir inovacijų lyderis su turtinga istorija. Nuo pirmojo vandeniui atsparaus laikrodžio iki ekspedicijų į Everesto viršūnę ir Mėnulį – šis prekių ženklas visada buvo priekyje. Nesvarbu, ar Rolex laikrodis yra jūsų svajonė, ar investicija, jo vertė ir reputacija išlieka neprilygstama.