Kaip gydyti slogą be vaistų? 7 naudingi patarimai
#Sloga – vienas iš dažniausių peršalimo simptomų, kurį beveik visi patiriame šaltuoju metų sezonu. Ji gali sukelti diskomfortą, apsunkinti kvėpavimą, paveikti miego kokybę ir bendrai pabloginti savijautą. Nors vaistai dažnai padeda greitai palengvinti simptomus, yra ir kitų, natūralių būdų, kaip galite padėti savo kūnui susitvarkyti su sloga. Štai keli patarimai, kaip gydyti slogą be vaistų. Taigi, kaip gydyti slogą be vaistų?
1. Gausus skysčių vartojimas
Geriant daug skysčių, organizmas lengviau pašalina gleives iš nosies kanalų. Vanduo, žolelių arbatos ir sultys – puikūs pasirinkimai. Skysčiai taip pat padeda išvengti dehidratacijos, kuri gali sustiprinti slogą. Stenkitės vengti kavos ir alkoholio, nes jie gali sukelti dehidrataciją ir apsunkinti simptomus.
2. Garų inhaliacijos
Vienas efektyviausių būdų palengvinti slogą – garų inhaliacijos. Užvirinkite vandenį, supilkite jį į dubenį ir palenkite galvą virš garuojančio vandens, užsidengdami rankšluosčiu. Kvėpuokite giliau ir iš lėto. Šiltas garas padeda drėkinti nosies gleivinę, sumažina gleivių kiekį ir lengvina kvėpavimą. Jei norite, į vandenį galite įlašinti kelis lašus eukalipto arba mėtų eterinio aliejaus – jie turi antibakterinių ir dekongestantinių savybių.
3. Druskos tirpalas
Nosies plovimas druskos tirpalu yra paprastas, tačiau efektyvus būdas sumažinti slogą. Druskos tirpalas padeda pašalinti gleives ir alergenus, kurie gali dirginti nosies gleivinę. Tirpalą galite pasigaminti namuose, sumaišę pusę šaukštelio druskos su stikline šilto vandens. Supilkite mišinį į specialų purkštuvą arba pipetę ir švelniai įlašinkite į nosies kanalus.
4. Šilta vonia arba dušas
Šiltas vanduo ir garai ne tik atpalaiduoja kūną, bet ir padeda atverti kvėpavimo takus. Šiltame duše arba vonioje, gleivės tampa skystesnės, todėl jas lengviau pašalinti. Tai taip pat gali padėti sumažinti nosies užgulimą ir pagerinti bendrą savijautą.
5. Šiltas kompresas
Naudojant šiltą kompresą ant nosies srities, galite sumažinti spaudimą sinusuose ir palengvinti kvėpavimą. Sumirkykite audinį šiltame vandenyje, išgręžkite ir švelniai uždėkite ant nosies. Šiluma padeda sumažinti uždegimą ir skatina gleivių nutekėjimą.
6. Sveika #mityba
Imuninė sistema yra svarbi kovoje su peršalimu ir jo simptomais, todėl sveika mityba gali prisidėti prie greitesnio sveikimo. Valgykite maistingą, vitaminais turtingą maistą, kuriame gausu vitaminų C ir E. Imunitetą stiprinantys produktai, tokie kaip citrusiniai vaisiai, brokoliai, imbieras, česnakai ir medus, gali padėti sumažinti simptomų intensyvumą.
7. Oro drėkinimas
Sausas oras gali sudirginti nosies gleivinę ir apsunkinti kvėpavimą. Drėkintuvas padeda palaikyti optimalų drėgmės lygį patalpoje, kas yra ypač svarbu šaltuoju metų sezonu, kai patalpų oras dažnai būna sausas. Jei neturite drėkintuvo, pabandykite padėti drėgną rankšluostį ant radiatoriaus arba pastatyti vandens indą netoli šilumos šaltinio.
Išvada
Natūralūs metodai gali būti veiksminga pagalba gydant slogą, tačiau svarbu prisiminti, kad jei simptomai nepraeina ilgiau nei savaitę ar jei jie stipriai pasunkėja, rekomenduojame kreiptis į gydytoją. Stiprinkite imuninę sistemą, rūpinkitės savo kūnu ir išbandykite šiuos paprastus būdus, kad palengvintumėte slogos simptomus be vaistų.