Reklama

Koks yra sodo augalų genėjimas pagal sezoną?

Augalų pasėlių priežiūra: nuo laistymo iki genėjimo

Augalų pasėlių priežiūra: nuo laistymo iki genėjimo

Įvertinimas: 0
(0)

Genėjimas yra esminė sodo augalų priežiūros dalis, leidžianti išlaikyti augalus sveikus, formuoti jų augimą ir skatinti gausesnį žydėjimą ar derlių. Kiekvienas sezonas reikalauja skirtingo požiūrio į genėjimą, nes augalai skirtingai reaguoja į temperatūrą, šviesą ir aplinkos pokyčius. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip genėti augalus pagal sezonus, kad jie gerai augtų ir klestėtų.


1. Pavasaris – Genėjimo pradžia ir augalų atgaivinimas

Pavasaris yra laikas, kai augalai pradeda aktyviai augti po žiemos ramybės laikotarpio. Tai puikus metas genėti daugelį augalų, kad jie būtų pasiruošę augti ir žydėti visą sezoną.

Ką genėti pavasarį?

  • Lapuočių medžiai ir krūmai: Pavasarį galite genėti lapuočius medžius ir krūmus, kad pašalintumėte negyvas, pažeistas arba sušalusias šakas. Tai taip pat skatina naujų šakų augimą.
  • Dekoratyviniai krūmai: Genėkite krūmus, tokius kaip rožes, kad pašalintumėte senas ir pažeistas šakas. Tai padės augalui išleisti daugiau energijos naujų šakų ir žiedų vystymuisi.
  • Vaismedžiai: Jei turite vaismedžių, pavasaris yra geras laikas genėti, nes tai padeda formuoti vaismedžio vainiką ir gerina derlių. Pašalinkite silpnus ūglius ir ligotas šakas.
  • Gėlės: Dauguma daugiamečių gėlių, tokių kaip levandos, šalavijai, turėtų būti genimos pavasarį, kad iš naujo pradėtų augti ir žydėti.

Patarimas: Genėkite augalus, kai praėjo paskutinės šalnos ir augalai pradeda aktyviau augti. Šiuo metu geriausia atlikti genėjimą prieš žydėjimo pradžią.


2. Vasara – Formavimas ir šakų valymas

Vasarą genėjimas yra skirtas daugiausia formuoti augalus ir pašalinti nereikalingus ūglius, kad augalai galėtų geriau pasisavinti saulę ir maistines medžiagas.

Ką genėti vasarą?

  • Dekoratyviniai krūmai: Jei norite išlaikyti tam tikrą krūmo formą arba sumažinti augimą, vasarą galite šiek tiek apgenėti. Svarbu neperpjauti šakų per daug, nes tai gali trukdyti augalams gaminti maistą ir žydėti.
  • Vaismedžiai: Vasarą, po pirmo derliaus nuėmimo, galite apgenėti vaismedžius, kad paskatintumėte naujas šakas ir geresnį vaisių augimą kitais metais. Svarbu pašalinti nereikalingus ūglius ir ligotas šakas.
  • Gėlės: Nuo pavasario genėtos gėlės, kaip petunijos ir begonijos, reikalauja vasaros genėjimo, kad pašalintumėte nuvytusius žiedus ir skatintumėte naujų žiedų atsiradimą.

 

Koks yra sodo augalų genėjimas pagal sezoną?
Koks yra sodo augalų genėjimas pagal sezoną?

Patarimas: Vasara – tai metas formuoti augalus ir pašalinti nereikalingas šakas, tačiau stenkitės nevykdyti stipraus genėjimo, kad augalai neprarastų energijos.


3. Ruduo – Pasiruošimas žiemai

Ruduo yra laikas, kai augalai baigia savo aktyvų augimą ir pradeda ruoštis žiemai. Genėjimas šiuo laikotarpiu padeda augalams išlikti sveikiems ir stipriems per žiemą.

Ką genėti rudenį?

  • Medžiai ir krūmai: Rudenį galite pašalinti negyvas, sušalusias arba sužeistas šakas, tačiau stenkitės vengti stipraus genėjimo, nes tai gali išstumti augalus iš jų ramybės būsenos. Tai gali padidinti jų pažeidžiamumą šaltam orui.
  • Vaismedžiai: Jei turite vaismedžių, ruduo yra laikas pašalinti senus ūglius ir šakas, kurios nebuvo produktyvios per sezoną. Tai padeda augalui ruošti naujus ūglius kitam pavasariui.
  • Gėlės: Daugelis daugiamečių gėlių, pavyzdžiui, lelijos ir rožės, turi būti genimos prieš žiemą, kad būtų pašalintos nuvytusios gėlės ir išvengtumėte ligų.

Patarimas: Venkite didelio genėjimo rudens pabaigoje, nes tai gali atimti augalams energiją prieš žiemą. Genėkite tik tuos ūglius, kurie tikrai kelia pavojų augalų sveikatai.


4. Žiema – Poilsio laikotarpis

Žiemą augalai yra ramybės būsenos, todėl šiuo laikotarpiu genėjimas yra minimalus. Tačiau jei atsiranda negyvų ar pažeistų šakų, jas galima pašalinti.

Ką genėti žiemą?

  • Medžiai ir krūmai: Žiemą rekomenduojama tikrinti medžius ir krūmus dėl pažeistų šakų. Jei šakos nulūžusios dėl sniego ar šalčio, jas būtina pašalinti.
  • Vaismedžiai: Nors genėjimas žiemą nėra būtinas, galite pašalinti pažeistas šakas, kad išvengtumėte ligų ar kenkėjų.
  • Gėlės: Dauguma gėlių žiemą negenėjamos. Jei augalas turi peržiemoti lauke, geriau palikti jį ramybėje ir palaukti pavasarį.

Patarimas: Žiemą nepersistenkite su genėjimu, nes augalai yra ramybės būsenoje ir neturėtų būti trikdoma jų natūrali regeneracija.


Apibendrinimas

Genėjimas pagal sezoną padeda augalams išlikti sveikiems, sustiprinti jų augimą ir užtikrinti gausų žydėjimą ar derlių. Pavasarį ir vasarą atliekamas genėjimas paprastai siejamas su augalų formavimu ir aktyviu augimu, tuo tarpu rudenį ir žiemą genėjimas turėtų būti atsargus, orientuotas į negyvų ar pažeistų šakų pašalinimą. Laikydamiesi šių patarimų, galėsite užtikrinti savo augalų sveikatą ir grožį visus metus.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra

Kilo idėja? Nepaleisk jos! Ji – kelias į milijardus!
Vatikano valstybė: mažytė šalis su milžiniška įtaka
Kiek trunka viena diena Veneroje? Atsakymas jus nustebins
Žymiausi laimėtojai per visą Eurovizijos istoriją
Įdomūs faktai apie žmogaus akis, kurių tikrai nežinojote
15 įdomių faktų apie „Nike“: istorija, sėkmė ir inovacijos
Kas gali tapti popiežiumi? Ką reikia žinoti
Garsiausi pasaulio žmonės pagal jų kraujo grupę
15 įdomių faktų demonus ir dvasias
Kaip apmokėti baudas už aplinkosaugos pažeidimus? Greita ir paprasta
Kuriose šalyse energetiniai gėrimai yra uždrausti ir kodėl?
Kaip pasitikrinti, ar turiu neapmokėtų baudu? Svarbūs patarimai
7 dažniausios klaidos, kurias daro naujokai kazino
Ar sapnai gali išsipildyti? Tikri faktai ir paaiškinimai
Kiek žmonių galėtų išmaitinti žemė, jei gimstamumas augtų?
Ar žinote kaip žmogaus organizmas kovoja su virusais?
Gintaro rinkimas po audrų: geriausi metai ir vietos
„Hunger Games“ (2012): 15 faktų ir filmo paslaptys
Kurios šalys dažniausiai balsuoja viena už kitą Eurovizijoje?
Įdomūs faktai apie augalus ir medžius
× PASISKAITOM.LT
Skaityti straipsnį

Kodėl verta prisijungti?

PASISKAITOM.LT

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 14785 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!
Prisijunk ir dalinkis savo nuomone!
Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą