Reklama

15 įdomių faktų apie aukščiausius pasaulio medžius

15 įdomių faktų apie aukščiausius pasaulio medžius

15 įdomių faktų apie aukščiausius pasaulio medžius


Įvertinimas: 0
(0)

Aukščiausi pasaulio medžiai yra gamtos stebuklai, kuriuos verta tyrinėti. Nuo senovinių sekvojų, kurios siekia dangų, iki milžiniškų pušų, šie medžiai ne tik priverčia mus žavėtis jų dydžiu, bet ir atskleidžia gamtos paslaptis. Štai 15 įdomių faktų apie aukščiausius pasaulio medžius.

1. Pasaulio aukščiausias medis – Hyperion

Pasaulio aukščiausias medis, pavadintas „Hyperion“, yra raudonųjų sekvojų (Sequoia sempervirens) rūšies atstovas ir auga Kalifornijoje. Jo aukštis siekia 115,7 metrų, tai yra aukščiau nei 35 aukštų pastatas!

2. Sekvojos – ilgaamžiai medžiai

Raudonosios sekvojų medžiai, įskaitant „Hyperion“, gali gyventi tūkstančius metų. Kai kurie iš jų pasiekia 3 000 metų amžiaus ir vis dar auga bei klesti.

3. Aukščiausias medis Australijoje

Australijoje aukščiausias medis yra Eucalyptus regnans, taip pat žinomas kaip „aukščiausia eukalipto rūšis“, kurio aukštis siekia 99,6 metrų.

4. Sekvojų medžių augimo greitis

Raudonųjų sekvojų medžiai auga itin greitai, ypač pirmaisiais gyvenimo metais. Jauni medžiai gali augti nuo 30 iki 60 centimetrų per metus, jei sąlygos yra palankios.

5. Sekvojos gali būti storesnės nei žmonės

Didžiausi sekvojų medžiai gali pasiekti tokius didelius diametrus, kad jų kamienų perimetras gali būti didesnis nei 11 metrų. Tai reiškia, kad kai kurie iš šių medžių gali būti didesni už daugelį pastatų.

15 įdomių faktų  apie aukščiausius pasaulio medžius
15 įdomių faktų apie aukščiausius pasaulio medžius

6. Aukščiausi medžiai – senovinių miškų gyventojai

Pasaulio aukščiausi medžiai auga senoviniuose miškuose, kurie yra saugomi nuo žmonių įsikišimo. Tokie miškai yra labai svarbūs ekosistemai ir suteikia prieglobstį daugybei rūšių.

7. Sekvojų šaknys siekia didelius atstumus

Sekvojos turi gilias ir platus šaknis, kurios gali siekti net 30 metrų į žemę ir platėti horizontaliai. Tai padeda medžiams išgyventi net audringiausiose sąlygose.

8. Raudonųjų sekvojų medžiai pasiekia maksimalius aukščius Kalifornijoje

Kalifornijos nacionaliniuose parkuose, tokiuose kaip „Redwood National and State Parks“, auga aukščiausi medžiai pasaulyje. Kalifornija yra pasaulio sekvojų medžių centras.

9. Medžių viršūnės yra gyvybiškai svarbios ekosistemoms

Medžių viršūnėse gyvenantys organizmai – nuo paukščių iki mažų vabzdžių – prisideda prie ekosistemų pusiausvyros. Didžiausi medžiai suteikia didelę gyvybės ir maisto įvairioms rūšims.

10. Aukščiausi medžiai pasiekia debesų ribą

Dėl savo aukščio sekvojų viršūnės pasiekia debesų sluoksnį, o tai sukelia įdomų poveikį. Kai kurie medžiai netgi gali sugerti lietų tiesiogiai iš debesų.

11. Sekvojos gali atlaikyti stiprius gūsius

Sekvojų medžiai, dėl savo dydžio ir stiprumo, gali atlaikyti stiprius vėjus ir audras. Dėl savo lankstaus kamieno ir šaknų sistemos, jie gali išlikti stabilūs net per stichijas.

12. Kelių rūšių sekvojos

Yra dvi pagrindinės sekvojų rūšys: raudonosios sekvojos (Sequoia sempervirens) ir didžiosios sekvojos (Sequoiadendron giganteum). Pirmieji yra aukščiausi, o antrieji – didžiausi pagal kamieno tūrį.

13. Pirmasis atrastas aukščiausias medis

„Hyperion“ buvo atrastas 2006 metais. Jo aukštis buvo nustatytas tik po daugelio metų tyrimų. Šis atradimas sužavėjo mokslininkus ir medžių entuziastus.

14. Sekvojų medžių užšalimo atsparumas

Nors sekvojos yra daugiausiai augančios šiltuose ir drėgnuose klimatuose, jos taip pat turi atsparumo šaltai orų sąlygoms. Jų kamienai gali išlaikyti šilumą net ir per šaltus žiemos mėnesius.

15. Aukščiausi medžiai – miškų „bokštai“

Aukščiausi pasaulio medžiai nėra tik dideli augalai; jie yra ekosistemų „bokštai“, kurie teikia vietą įvairioms rūšims gyventi ir maitintis, taip prisidedant prie biologinės įvairovės išlaikymo.

Apibendrinimas

Aukščiausi pasaulio medžiai yra tikri gamtos gigantai, kurie stebina savo dydžiu ir ilgalaikiu gyvenimu. Nuo „Hyperion“ iki eukaliptų, šie medžiai atskleidžia gamtos galią ir grožį, taip pat svarbą ekosistemoms, kuriose jie auga.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą