Reklama

Atsarginės traktorių dalys: ką privalo turėti kiekvienas ūkininkas?

Atsarginės traktorių dalys: ką privalo turėti kiekvienas ūkininkas?

Atsarginės traktorių dalys: ką privalo turėti kiekvienas ūkininkas?


Įvertinimas: 0
(0)

„Pernai pavasarį per patį darbų įkarštį mūsų traktorius „užstrigo“. Tiesiog sustojo viduryje lauko, o laikas spaudė. Mechanikas atvykti galėjo tik po dviejų dienų, o mes be darbo likome tiek pat laiko. Tuomet supratau: reikia turėti bent minimalią atsarginių dalių bazę sandėlyje, kad problemą būtų galima išspręsti greitai ir savarankiškai. Mūsų žmonės juk labai nagingi…“ – pasakoja ūkininkas Tomas iš Kupiškio rajono.

Tokia situacija – ne naujiena Lietuvos ūkininkams. Technika dažnai sugenda netikėtai, o darbų sustojimas reiškia prarastas pajamas. Tad kokias atsargines dalis kiekvienas ūkininkas turėtų turėti, kad nereikėtų laukti mechaniko ir darbai nesustotų? Aptarkime pagrindines grupes – važiuoklę ir hidraulikos sistemą.

Kodėl svarbu pasirūpinti važiuoklės dalimis?

Traktoriaus važiuoklė – tai pagrindas, ant kurio laikosi visa mašina. Sugedus bent vienai detalei, traktorius tampa nevažiuojantis. Štai keli elementai, kurie turėtų būti kiekviename ūkininko sandėlyje:

  • Guoliai. Guoliai greitai dėvisi, ypač jei technika naudojama intensyviai ar nelygiuose laukuose. Sandėlyje laikykite bent kelis dažniausiai naudojamus modelius. Jie užtikrins, kad galėsite greitai pašalinti gedimą ir tęsti darbus.
  • Grandinės ir diržai. Šios traktorių dalys taip pat greitai nusidėvi, ypač jei nėra tinkamai prižiūrimos. Atsarginės grandinės ir diržai neužims daug vietos, tačiau jų turėjimas gali išgelbėti nuo nemalonios situacijos, kai dirbti reikia, o technika stovi.
  • Pakabos elementai: amortizatoriai, spyruoklės. Jei traktorius naudojamas nelygiose vietovėse, pakabos dalys patiria didelę apkrovą. Sugedus amortizatoriui ar spyruoklei, gali būti sudėtinga saugiai eksploatuoti techniką. Atsargų turėjimas padės išvengti ilgų remonto laukimo laikų.

Hidraulikos sistemos: kas dažniausiai genda?

Be tinkamai veikiančios hidraulikos traktorius tampa tik metalo gabalas. Štai traktorių dalys, kurių atsargas turėti būtina:

  • Hidrauliniai vamzdeliai ir jungtys. Hidraulinės sistemos sandarumas yra gyvybiškai svarbus. Pratrūkus vamzdeliui ar pažeidus jungtį, sistemos funkcionalumas visiškai sutrinka. Turėkite atsarginių vamzdelių ir universalių jungčių, kad galėtumėte greitai sutvarkyti problemą.
  • Hidrauliniai filtrai. Filtrai turi būti reguliariai keičiami, o užsikimšę gali sukelti rimtų problemų. Sandėlyje turėkite bent kelis atsarginius filtrus.
  • Alyva. Hidraulinė alyva – tai sistemos kraujas. Įsitikinkite, kad turite pakankamai tinkamos alyvos atsargų, kad galėtumėte papildyti sistemą po remonto ar nutekėjimo.
  • Sandarikliai ir tarpinės. Šios smulkios, tačiau gyvybiškai svarbios dalys dažnai būna gedimų priežastis. Jų turėjimas gali sutrumpinti remonto laiką iki minimumo.

Papildomos detalės, kurios pravers

Nors pagrindinės grupės yra važiuoklė ir hidraulika, yra ir kitų smulkmenų, kurios gali išgelbėti situaciją:

  • Varžtai ir veržlės. Tai smulkmenos, kurios dažnai pamirštamos, tačiau jų trūkumas gali sustabdyti remontą.
  • Elektros instaliacijos jungtys. Traktoriai vis dažniau naudoja sudėtingas elektros sistemas. Sandėlyje turėkite atsarginių jungčių ir laidų.
  • Įrankiai. Be tinkamų įrankių atsarginių dalių laikymas neturi prasmės. Įsitikinkite, kad turite veržliarakčius, hidraulikos spaustukus ir kitus būtinuosius įrankius.

Kaip pasirinkti atsargines dalis?

Pirkdami atsargines dalis, rinkitės originalias arba patikimų gamintojų produktus. Pigesnės alternatyvos gali atrodyti viliojančiai, tačiau jų naudojimas dažnai baigiasi dar didesniais nuostoliais. Taip pat svarbu žinoti savo traktoriaus modelį ir specifikacijas – atsarginės traktoriaus dalys turi tikti jūsų technikai.

Tomo istorija: kaip viskas pasikeitė?

Po pavasario gedimo Tomas iš Kupiškio nusprendė pasiruošti ateičiai. Jo sandėlyje dabar visada yra guolių, hidraulinių vamzdelių, alyvos ir kitų pagrindinių detalių. „Šį rudenį, kai per arimą vėl sugedo traktorius, sugaišome tik valandą – pasikeitėme hidraulikos vamzdelį ir darbai tęsėsi. Dabar jaučiuosi kur kas ramiau,“ – pasakoja jis.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą