Reklama

Įdomūs faktai apie saulės energiją, kurie nustebins

Įdomūs faktai apie saulės energiją, kurie nustebins

Įdomūs faktai apie saulės energiją, kurie nustebins


Įvertinimas: 0
(0)

Saulės energija yra viena iš seniausių ir tuo pačiu perspektyviausių atsinaujinančių energijos šaltinių. Kiekvieną dieną mūsų planeta gauna milžinišką saulės energijos kiekį, kurį galėtume panaudoti įvairiems tikslams. Nors ši energija buvo naudojama nuo senų laikų, tik pastaraisiais dešimtmečiais ji tapo viena iš populiariausių ir efektyviausių alternatyvų tradicinėms energijos rūšims. Pateikiame 15 įdomių faktų apie saulės energiją, kurie leis geriau suprasti šio šaltinio potencialą ir jo naudą.

1. Saulė kasdien siunčia 10 000 kartų daugiau energijos, nei visa žmonija sunaudoja

Kasdien mūsų planeta gauna apie 173 000 teravatų valandų (TWh) energijos iš Saulės. Tai yra daugiau nei 10 000 kartų daugiau energijos, nei visa žmonija sunaudoja per metus. Šis neįtikėtinas energijos kiekis galėtų patenkinti visas mūsų energijos poreikius, jei tik sugebėtume ją tinkamai pasinaudoti.

2. Saulės energija yra viena iš švariausių energijos rūšių

Saulės energija yra švari, nes ji nesukelia oro taršos ar anglies dioksido išmetimo. Tai reiškia, kad ji prisideda prie klimato kaitos mažinimo ir sumažina mūsų priklausomybę nuo iškastinio kuro.

3. Saulės energijos sistemos veikia net debesuotą dieną

Saulės energija gali būti gaminama net debesuotą dieną, nors jos efektyvumas gali sumažėti. Tai vyksta todėl, kad saulės baterijos sugeba sugauti ir naudoti net šviesos daleles, kurios praeina pro debesis.

4. Pirmasis saulės energijos įrenginys buvo sukurtas 1839 metais

Pirmasis saulės energijos prietaisas, kuris veikė saulės šviesos pagrindu, buvo sukurtas 1839 metais. Jį atrado prancūzų mokslininkas Edmondas Becquerelis, kuris pastebėjo, kad elektros srovė gali būti generuojama naudojant šviesą.

5. Saulės energija tapo komerciškai prieinama 1950-aisiais

Nors saulės energijos idėja buvo žinoma jau seniai, pirmieji komerciškai prieinami saulės energijos moduliai atsirado tik 1950-aisiais. Jie buvo naudojami ypač atokiose vietovėse, kur elektros tinklai dar nebuvo pasiekiami.

Įdomūs faktai apie saulės energiją, kurie nustebins
Įdomūs faktai apie saulės energiją, kurie nustebins

6. Saulės energijos sistemos visame pasaulyje sparčiai auga

Šiandien saulės energija tapo viena iš sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje. Tik 2020 metais pasaulyje buvo įdiegta daugiau nei 115 gigavatų (GW) saulės energijos, o per ateinančius metus ši tendencija ir toliau didės.

7. Saulės energija gali būti naudojama įvairiuose sektoriuose

Saulės energija gali būti naudojama ne tik elektros gamybai, bet ir šildymui, vandens šildymui, žemės ūkiui ir net transportui. Saulės energija taip pat yra naudojama dideliuose saulės ūkiuose, kurie tiekia energiją miestams ir pramonėms.

8. Sauliaus energija gali tapti „energetikos nepriklausomybės” raktas

Atsinaujinantys energijos šaltiniai, ypač saulės energija, gali padėti šalims tapti nepriklausomoms nuo užsienio energijos tiekėjų. Tai užtikrina energetinį saugumą ir mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro.

9. Saulės energija gali būti saugoma akumuliatoriuose

Nors saulės energija gaminama tik dieną, ją galima saugoti akumuliatoriuose ir naudoti vėl naktį. Šios technologijos, ypač ličio jonų akumuliatoriai, tampa vis efektyvesnės ir prieinamesnės, leisdamos išlaikyti saulės energijos sistemų našumą ir naktį.

10. 1 m² saulės plokštelės gali pagaminti apie 150 vatų per valandą

Vidutiniškai vienas kvadratinis metras saulės kolektorių gali pagaminti apie 150 vatų per valandą energijos, priklausomai nuo saulės spindulių intensyvumo. Tai leidžia užtikrinti pastovų energijos tiekimą mažose gyvenamosiose vietovėse ir netgi pramoniniuose įrenginiuose.

11. Saulės energija yra viena iš labiausiai išteklių taupančių energijos rūšių

Saulės energija leidžia sumažinti energijos sąnaudas tiek mažiems vartotojams, tiek didelėms pramonės šakoms. Tai tampa įmanoma dėl mažų saulės baterijų priežiūros kaštų ir ilgalaikių investicijų atsipirkimo.

12. Pirmas saulės energijos prietaisas, naudojamas kosmose, buvo 1958 metais

Pirmasis saulės energijos prietaisas, naudojamas kosmose, buvo 1958 metais, kai JAV palydovas „Vanguard 1” naudojo saulės baterijas energijai gauti. Tai buvo pradžia kosminių misijų, kurios naudojo saulės energiją, evoliucijai.

13. Šiuolaikinės saulės baterijos gali pasiekti 20-25% efektyvumą

Šiuolaikinės saulės energijos sistemos, naudojančios monokristalinius silicio modulius, gali pasiekti efektyvumą nuo 20 iki 25%. Tai reiškia, kad jie sugeba paversti nuo 20 iki 25% saulės šviesos į naudingą elektros energiją.

14. Saulės energija gali padėti kovoti su klimato kaita

Saulės energija yra vienas iš pagrindinių sprendimų, siekiant kovoti su klimato kaita. Naudojant šią energiją vietoj iškastinio kuro, galima sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir prisidėti prie tvarios ateities kūrimo.

15. Saulės energijos technologijos toliau tobulėja

Saulės energijos technologijos nuolat tobulėja. Mokslininkai ir inžinieriai dirba siekdami sukurti dar efektyvesnes ir mažesnes sistemas, kurios galėtų užtikrinti didesnį energijos tiekimą ir prieinamumą visiems.

Apibendrinimas

Saulės energija yra viena iš perspektyviausių ir tvariausių energijos rūšių, kurios potencialas auga kasdien. Nuo seniausių laikų iki šiandienos technologijų pasiekimų, saulės energija tapo pagrindiniu sprendimu kovoti su klimato kaita, mažinti energijos išlaidas ir užtikrinti švarų bei atsinaujinantį energijos tiekimą. Saulės energija turi didžiulį potencialą, kuris bus panaudotas ateities energijos sprendimuose.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą