Reklama

Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?

"Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?"

"Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?"


Įvertinimas: 0
(0)

Praradus sąmonę, mūsų kūnas ir protas pereina į visiškai kitą būseną. Tai gali būti baisu ir sukelti daug klausimų: kas tiksliai vyksta organizme? Kokios gali būti sąmonės praradimo priežastys ir kokių pasekmių gali turėti? Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines priežastis, kas vyksta, kai prarandame sąmonę, ir ką reikėtų daryti tokiu atveju.

1. Sąmonės praradimo priežastys

Yra daug įvairių priežasčių, dėl kurių žmogus gali prarasti sąmonę. Tai gali būti fiziniai veiksniai, kaip traumos, kraujotakos sutrikimai, arba neurologinės ligos, kaip epilepsija. Kitais atvejais sąmonės praradimą gali sukelti psichologiniai veiksniai, kaip ekstremalus stresas ar net panikos priepuoliai.

2. Kraujotakos sutrikimai ir sąmonės praradimas

Dažniausia sąmonės praradimo priežastis yra kraujotakos sutrikimai. Kai kraujas nesugeba pakankamai tiekti deguonies į smegenis, jos funkcijos silpnėja, ir žmogus gali prarasti sąmonę. Tai gali įvykti dėl kraujospūdžio kritimo, šoko, vidinių kraujavimų arba širdies sutrikimų.

3. Epilepsija ir sąmonės netekimas

Epilepsija yra neurologinė liga, kuri gali sukelti traukulius ir sąmonės praradimą. Epilepsijos priepuoliai dažnai prasideda staiga, kai nervų ląstelės smegenyse pradeda nenormaliai veikti, ir tai gali sukelti laikiną sąmonės praradimą.

4. Traumos ir smegenų pažeidimai

Traumos, pavyzdžiui, galvos smūgiai, gali sukelti smegenų pažeidimus, dėl kurių prarandama sąmonė. Smegenų sukrėtimas, smegenų kraujavimas arba lūžusios kaukolės gali sukelti smegenų funkcijų sutrikimus, dėl kurių žmogus netenka sąmonės.

5. Dehidratacija ir mitybos trūkumai

Kai organizmas praranda per daug skysčių arba nesugeba įsisavinti reikalingų maistinių medžiagų, gali kilti dehidratacija, kuri gali sukelti sąmonės praradimą. Taip pat kai kurios būklės, kaip hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje), gali sukelti sąmonės sutrikimus.

Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?
Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?

6. Smegenys nebeveikia

Kai organizmas praranda svarbius elektrolitus, tokius kaip natrį ir kalį, dėl dehidratacijos ar nepakankamos mitybos, smegenys nebegali tinkamai veikti, ir tai gali sukelti sąmonės praradimą.

7. Staigus kraujospūdžio kritimas

Staigus kraujospūdžio kritimas gali sukelti sąmonės praradimą, nes kraujas nebesugeba pasiekti smegenų pakankamu kiekiu. Tai dažnai nutinka, kai žmogus staigiai atsikėlus nuo sėdimos pozicijos arba dėl per didelio alkoholio vartojimo.

8. Panikos priepuoliai ir stresas

Nors panikos priepuoliai dažnai nesukelia visiško sąmonės praradimo, intensyvus stresas gali sukelti svaigimą ir galvos praradimą. Kai žmogus patiria didžiulį psichologinį šoką, organizmas gali reaguoti taip, kad jis trumpam netenka sąmonės.

9. Hipoksija – deguonies trūkumas smegenyse

Hipoksija, kai organizmui trūksta deguonies, taip pat gali sukelti sąmonės praradimą. Tai gali atsitikti dėl kvėpavimo sutrikimų, tokių kaip astma, arba dėl aukšto slėgio atmosferoje, kai žmogus pasiekia aukštą kalnų lygį.

10. Sąmonės praradimo poveikis smegenims

Sąmonės praradimas gali turėti įvairų poveikį smegenims priklausomai nuo trukmės ir priežasties. Jei smegenys negauna pakankamai deguonies per ilgą laiką, gali kilti ilgalaikių pažeidimų. Todėl svarbu kuo greičiau suteikti pagalbą žmogui, kuris prarado sąmonę.

Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?
Kas iš tikrųjų vyksta, kai žmogus praranda sąmonę?

11. Pasekmės ir gydymas po sąmonės praradimo

Po sąmonės praradimo labai svarbu nustatyti pagrindinę priežastį ir užtikrinti, kad pacientas būtų tinkamai gydomas. Tai gali apimti gydymą ligoninėje, vaistus ar chirurgines procedūras, priklausomai nuo traumos arba ligos pobūdžio.

12. Sąmonės praradimas ir automatiniai kūno atsakai

Kai žmogus praranda sąmonę, jo kūnas vis dar reaguoja į aplinką. Pavyzdžiui, kvėpavimas gali lėtėti arba širdies ritmas gali pasikeisti, tačiau kūno automatiniai atsakai (kaip širdies plakimas ir kvėpavimas) ir toliau veikia, kad užtikrintų gyvybines funkcijas.

13. Psichogeninis sąmonės praradimas

Psichogeninis sąmonės praradimas – tai būklė, kai žmogus praranda sąmonę dėl emocinės traumos ar psichologinio šoko, nors fiziškai jis yra sveikas. Šis reiškinys dažnai pasitaiko žmonėms, kurie patiria intensyvų stresą ar netikėtus gyvenimo pokyčius.

14. Sąmonės praradimas ir vaistai

Kai kurie vaistai gali sukelti sąmonės praradimą kaip šalutinį poveikį. Tai gali būti vaistai, kurie veikia nervų sistemą, pavyzdžiui, raminamieji vaistai arba narkotikai.

15. Ką daryti, jei žmogus praranda sąmonę?

Jei pastebėjote, kad žmogus prarado sąmonę, pirmiausia patikrinkite, ar jis kvėpuoja, ir užtikrinkite, kad būtų užtikrinta jo kvėpavimo takų praeinamumas. Jei jis neatsigauna per kelias minutes, svarbu kuo greičiau kreiptis į greitąją pagalbą.

Apibendrinimas

Praradus sąmonę, mūsų kūnas ir smegenys pereina į būseną, kurioje jų funkcijos laikinai sutrinka. Svarbu žinoti priežastis, dėl kurių tai gali įvykti, ir žinoti, kaip elgtis tokiose situacijose. Tikslus ir greitas veiksmas gali padėti išvengti rimtų pasekmių.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą