Reklama

15 įdomių faktų apie žmogaus regėjimą

15 įdomių faktų apie žmogaus regėjimą

15 įdomių faktų apie žmogaus regėjimą


Įvertinimas: 0
(0)

Žmogaus regėjimas yra vienas iš sudėtingiausių ir įspūdingiausių biologinių procesų. Mūsų akys ne tik padeda suvokti pasaulį, bet ir atlieka įvairias funkcijas, kurios dažnai lieka nepastebėtos. Štai 15 įdomių faktų apie žmogaus regėjimą.

1. Akys gali atskirti milijonus spalvų

Žmogaus akis gali atskirti apie 10 milijonų skirtingų spalvų atspalvių, tai lemia trys rūšys fotoreceptorių – raudonieji, žalieji ir mėlyni kūneliai.

2. Akių greitis

Jūsų akys gali judėti iki 100 000 kartų per dieną, siekiant fiksuoti svarbiausius vaizdus. Tai yra itin greitas ir nuolatinis procesas.

3. Naktinis matymas

Nors žmogaus akys nėra pritaikytos matyti visiškoje tamsoje, jos gali prisitaikyti prie silpnos šviesos ir suteikti tam tikrą regėjimo gebėjimą naktį.

4. Akys ir smegenys

Beveik 50 % smegenų žievės yra atsakinga už regėjimo informaciją apdoroti. Tai rodo, koks svarbus regėjimas yra mūsų kasdieniam gyvenimui.

5. Akies dydis

Nors žmogaus akys yra maždaug 2,5 cm skersmens, jos gali suformuoti vaizdą, kurį mes suvokiame kaip aiškų ir detalų.

15 įdomių faktų apie žmogaus regėjimą
15 įdomių faktų apie žmogaus regėjimą

6. Paryškintos spalvos

Žmogaus akis labiau reaguoja į tam tikras spalvas, ypač žalią ir geltoną, nes jos geriausiai kontrastuoja su natūralia šviesa.

7. Akių savireguliacija

Žmogaus akis automatiškai prisitaiko prie šviesos pokyčių – tamsoje išsiplėčia vyzdžiai, o šviesoje susitraukia.

8. Skirtingos regėjimo ašys

Dvi mūsų akys dažnai mato šiek tiek skirtingus vaizdus, tačiau smegenys juos sujungia į vieną aiškų ir gilų vaizdą, suteikdamos erdvės suvokimą.

9. Garsieji 20/20 regėjimo rodikliai

„20/20“ regėjimas reiškia, kad žmogus gali matyti 6 metrų atstumu taip pat aiškiai, kaip kiti žmonės turėtų matyti iš to paties atstumo. Tai standartinis regėjimo testas.

10. Regėjimo spalvų aklumas

Kai kurie žmonės negali atskirti tam tikrų spalvų, ypač raudonos ir žalios. Tai dažniausiai paveldima būklė, kuri veikia apie 8 % vyrų ir 0,5 % moterų.

11. Akių judėjimo greitis

Akių judėjimo greitis gali siekti 500 laipsnių per sekundę, tai leidžia akims greitai peržvelgti aplinką.

12. Žiūrėjimas į saulę

Ilgalaikis žiūrėjimas į tiesioginę saulės šviesą gali sugadinti akies tinklainę ir sukelti regėjimo sutrikimus dėl saulės nudegimo.

13. Regėjimo ryškumas ir amžius

Jaunesni žmonės paprastai turi ryškesnį regėjimą, tačiau su amžiumi daugeliui žmonių pablogėja regėjimo aiškumas dėl kataraktos ar kitų su amžiumi susijusių pokyčių.

14. Unikalūs akių modeliai

Kiekvieno žmogaus akis turi unikalų raštą, panašų į pirštų atspaudus. Tai leidžia naudojant biometrinę technologiją atpažinti asmenį pagal jo akį.

15. Akių judėjimas miego metu

Miego metu, ypač per REM (greito akių judėjimo) fazę, akys juda greitai ir atsitiktinai, tai gali būti susiję su svajonėmis ir smegenų aktyvumu.

Apibendrinimas

Žmogaus regėjimas yra nuostabus ir sudėtingas procesas, kuris leidžia mums matyti pasaulį su didžiule detalės ir spalvų įvairove. Mūsų akys ne tik padeda mums orientuotis aplinkoje, bet ir atskleidžia daugybę fiziologinių paslapčių, kurių mes dažnai nepastebime.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą