Reklama

Lapė Gudragalvė: pamokanti pasaka vaikams

Lapė gudragalvė

Lapė gudragalvė


Įvertinimas: 0
(0)

Informacija apie pasaką
Kilmė: „Lapė gudragalvė“ yra viena iš tradicinių liaudies pasakų, kurios kilmė siekia senovės lietuvių pasakojimo tradicijas. Ji perteikia ne tik moralines pamokas, bet ir įtraukia vaikus į pasaulį, kuriame gyvūnai elgiasi kaip žmonės. Pasaka pasakoja apie gudrią lapę, kuri sugeba išspręsti įvairias problemas, pasinaudodama savo išradingumu ir apgaule. Tai puikus pavyzdys, kaip pasakos gali sužadinti vaizduotę ir perteikti vertybes.

Tinkamas amžius: Ši pasaka tinkama vaikams nuo 5 iki 10 metų amžiaus. Ji moko vaikus apie išradingumą, atsargumą ir atsakomybę, taip pat apie tai, kad nors gudrumas gali padėti, svarbu išlikti sąžiningam ir nevirsti apgaulingu.

Lapė Gudragalvė: pamokanti pasaka vaikams
Lapė Gudragalvė: pamokanti pasaka vaikams

Lapė Gudragalvė: Pasaka vaikams

Vieną kartą, miške, gyveno lapė, žinoma kaip Gudragalvė. Ji buvo ne tik greita ir vikri, bet ir itin išradinga. Lapės kailis buvo šviesiai raudonas, o jos akys mirgėjo išmintimi, kurią retas gyvūnas galėjo pasigirti turintis.

Vieną dieną miške atsirado didelis pavojus. Į mišką įsiveržė didelis vilkas, kuris grasino sugauti ir suvalgyti visus silpnesnius gyvūnus. Miško gyventojai išsigando ir pabėgo į saugias vietas. Bet lapė, kaip visada, buvo rami ir žinojo, kad reikia pasikliauti savo gudrumu.

„Niekas negali nugalėti mano gudrumo!“ – sakė lapė. Ji nusprendė sugalvoti planą, kaip apgauti vilką. Išradinga lapė pradėjo rengti savo planą.

Pirmiausia, ji pasikvietė kiškį, kuris buvo žinomas dėl savo greičio, ir pasiūlė jam bendradarbiauti. „Kiški, tu bėgi greitai, o aš turiu puikių idėjų. Kartu mes galime apgauti vilką ir išgelbėti mišką!“ – sakė lapė. Kiškis sutiko ir pasakė: „Aš tavimi pasitikiu, lapė, tu visada sugalvoji gerų idėjų.“

Kitą dieną, lapė ir kiškis paslėpė didelę žuvį ant miško kelio. „Jeigu vilkas atvažiuos ir pamatys šią žuvį, jis pagalvos, kad mes jį viliojame į spąstus. Tada jis sušalus, ir mes galėsime pabėgti!“ – paaiškino lapė kiškiui.

Praėjus kelioms valandoms, vilkas, didžiulis ir baisus, pasirodė. Jis, kaip ir buvo tikėtasi, pamatė žuvį ir priėjo arčiau. Staiga jis užšoko į duobę, kurią lapė ir kiškis buvo paruošę, ir taip įstrigo. Vilkas bandė ištrūkti, tačiau buvo per daug sunkus ir per lėtas. „Aš čia nepaliksite!“ – šaukė vilkas, tačiau lapė ir kiškis tik juokėsi.

„Pasirodo, kad ir didžiausi vilkai gali būti apgauti, jei tik tiksliai sugalvoji planą,“ – pasakė lapė ir pasiūlė kiškiui nuvesti vilką į tolimą vietą, kur jis galės sugrįžti į savo gyvenamąją vietą.

„Pavyko! Pavyko! Tu tikra gudragalvė!“ – šaukė kiškis, linksmai šokinėdamas aplink lapę.

Išgelbėjusi mišką nuo vilko grėsmės, lapė tapo dar gerbiamiausia ir mylimiausia gyvūnų drauge. Visi gyvūnai ją gerbė už jos išmintį ir gebėjimą rasti išeitį net ir iš sunkiausių situacijų.

„Na, tai tik dar viena pasaka apie išradingą lapę, tačiau ši pasaka man primena, kad gyvenime svarbiausia ne tik jėga, bet ir proto galia!“ – sakė lapė, šypsodamasi ir žvelgdama į saulėlydį.


Pasakos apibendrinimas:

Pasaka apie Gudragalvę lapę moko mus, kad išradingumas ir protas gali nugalėti net ir pačius baisius priešininkus. Gudragalvė lapė tapo pavyzdžiu, kaip svarbu galvoti, ieškoti išeičių ir bendradarbiauti. Tai buvo puiki pamoka visiems, kad gyvenime ne visada reikia fizinės jėgos – kartais tiesiog reikia geros idėjos.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą