Reklama

Žvejas ir auksinė žuvelė: Pamokanti pasaka vaikams

Žvejas ir auksinė žuvelė: Pasaka vaikams

Žvejas ir auksinė žuvelė: Pasaka vaikams


Įvertinimas: 0
(0)

Informacija apie pasaką
Kilmė: „Žvejas ir auksinė žuvelė“ – tai viena žymiausių rusų liaudies pasakų, kurią parašė Aleksandras Puškinas 1833 m. Ši pasaka tapo klasikine ir buvo daugybę kartų pritaikyta įvairiuose meno formatuose, įskaitant teatrą ir kiną. Pasaka moko apie godumą, žmogaus moralinę atsakomybę ir tai, kad per didelis troškimas gali atnešti nelaimę.

Tinkamas amžius: Pasaka tinka vaikams nuo 5 metų amžiaus. Ji moko apie atsakomybę, saikingumą ir pasekmes, kurios kyla iš godumo ir nesugebėjimo įvertinti tai, ką jau turi.

Žvejas ir auksinė žuvelė: Pamokanti pasaka vaikams
Žvejas ir auksinė žuvelė: Pamokanti pasaka vaikams

Žvejas ir auksinė žuvelė: Pasaka vaikams

Seniai, labai seniai, gyveno žvejas, kuris su savo žmona gyveno skurdžiai mažame namelyje prie jūros. Jie turėjo mažą valtį, su kuria žvejojo ir bandė užsidirbti pragyvenimui. Kiekvieną rytą žvejas išplaukdavo į jūrą, o vakare grįždavo su mažu laimikiu. Jų gyvenimas buvo paprastas, tačiau ramus.

Vieną dieną, žvejodamas, žvejas sugavo didelę auksinę žuvelę. Ji buvo nepaprastai graži ir, žinodama, kad žvejui reikės tik šiek tiek laimės, paprašė, kad ją paleistų. Auksinė žuvelė pažadėjo įvykdyti bet kokį norą, jei jis ją atleis.

Žvejas, nors ir nustebęs, pasigailėjo žuvies ir ją paleido. Auksinė žuvelė išplaukė į jūrą ir pasakė, kad visus norus ji gali įvykdyti, tačiau tik tada, kai jie bus išsakomi sąžiningai ir atsakingai.

Grįžęs namo, žvejas papasakojo savo žmonai apie neįprastą įvykį. Jo žmona buvo labai nustebinta ir nusprendė, kad galėtų paprašyti žuvies daugiau pinigų ir turto. Ji liepė vyrui vėl eiti pas žuvį ir paprašyti geresnio gyvenimo.

Žvejas, nors ir abejojo, nusprendė atlikti žmonos norą ir vėl išplaukė į jūrą. Jis iškvietė auksinę žuvelę ir paprašė jai daugiau pinigų ir patogesnio gyvenimo. Auksinė žuvelė sutiko ir išpildė prašymą. Žvejas grįžo pas savo žmoną, ir jie pradėjo gyventi geriau, su daugiau patogumo ir turtų.

Tačiau žmona greitai pasijuto nepatenkinta. Ji norėjo dar daugiau. Ji liepė vyrui eiti pas žuvį ir paprašyti dar daugiau: didesnio namo ir didesnių turtų. Žvejas, nors ir nenorėjo, vėl nuvyko pas auksinę žuvelę. Šį kartą jis paprašė dar daugiau turtų, ir auksinė žuvelė išpildė jo norą.

Žmona, vis labiau trokšdama valdžios ir prabangos, galiausiai liepė vyrui paprašyti žuvies, kad jie taptų karaliais. Žvejas jau buvo nusivylęs, tačiau išpildė žmonos prašymą ir vėl nuvyko pas žuvį. Auksinė žuvelė, nors ir nenorėjo, sutiko ir suteikė jiems karališką statusą.

Bet kai žmona tapo karaliene, ji nebesitenkino šiuo titulu ir pradėjo norėti dar daugiau – ji troško tapti pačia galingiausia valdove pasaulyje. Ji norėjo būti kaip pati žemės deivė.

Žvejas, jau praradęs viltį ir jausdamas, kad už jų godumą turi ateiti bausmė, vėl nuvyko pas žuvį. Auksinė žuvelė išgirdo jo prašymą ir, nors jos balsas buvo liūdnas, suteikė jiems viską, ko jie norėjo. Tačiau, kaip ir buvo tikėtasi, už jų godumą ir begalinį troškimą, žvejas ir jo žmona prarado viską: jie grįžo į savo seną ir skurdų namelį, o auksinė žuvelė, sužinojusi, kad nebuvo pakankamai dėkingi už savo praeitą gyvenimą, paėmė visus turtus ir paliko juos su niekuo.


Pasakos apibendrinimas:

„Žvejas ir auksinė žuvelė“ moko vaikus apie godumo pavojus ir tai, kad per didelis noras turėti daugiau gali atnešti praradimą. Pasaka pabrėžia, kad reikia vertinti tai, ką turi, ir nesistengti pernelyg trokšti daugiau, nes gali būti per vėlu suprasti, ką praradai.

Buvo naudinga? Įvertink!

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų 0

Kol kas balsų nėra


Kodėl verta prisijungti?

Pasiskaitom.lt Logo

Prisijungę galėsite pasinaudoti visomis mūsų platformos galimybėmis!

  • Palikti komentarus ir dalyvauti diskusijose.
  • Skaityti net 6885 straipsnius be apribojimų!
  • Matyti visą portalo turinį!
  • Būsite pirmi, sužinoję apie naujausius straipsnius!

Prisijunk ir pradėk dalintis savo nuomone!

Greitas prisijungimas!

Parašykite komentarą